Working and Living in Turkey

Başka bir ülkede ve başka bir kültürde çalışmak son derece güzel bir deneyim. Hayatınızda birçok şey aynı anda değişir: İşiniz, ekibiniz, yaşadığınız şehir, bulunduğunuz iş kültürü. Bu büyük değişimi bir başarı hikayesine çevirmek sizin elinizde.

Ancak başka bir ülkede çalışmak, bazen birçok zorluğu da beraberinde getirir. İçinde çalıştığınız iş kültürüne iyi uyum sağlamanız, kariyeriniz ve başarınız için de önemli kapılar açar.

Birçok ülkede olduğu gibi, Türkiye’de de sosyal kültür ve iş kültürü, ülkedeki kültürel kodları iyi okuyabilen ve anlayan kişilere önemli fırsatlar sunar. Bu nedenle, ülke kültürünü iyi anlamak, bu konudaki farkındalığınızı geliştirmek, farklı kültürel dinamikleri yorumlayabilmek son derece önemlidir.

«Working & Living in Turkey» programımızın amacı, yabancı yöneticilerin bu kültürel farkındalığa ulaşmasını sağlamak. Bu program, Türkiye’ye yeni atanmış olan yabancı yöneticilere Türk iş kültürü odağından gerekli bilgileri, faydalı önerileri sunarak, onların uyumunu hızlandırır; Türk ekipleri ile daha etkin şekilde çalışmalarını ve yeni görevlerinde başarıya ulaşmalarını sağlar.

Programın içeriği

Kültür ve iş kültürü

Hofstede 6 Boyutlu Kültür Modeli

Kültürel profiliniz: Hofstede sonuçlarınız

Türkiye: Bir ülke, iki kıta

Türkiyenin DNA’sı: Değerler ve günlük hayata etkileri

Gelenekler, hayatın akışı

Türk ailesi: Nasıl yaşıyor?

Türkiye’de beden dili

Hassas konular ve tabular

Expat yöneticinin Türkiye’deki yeni hayatına uyumu

Türk iş kültürü, iş dünyası ve şirketlerde hayat

Türkiye’de yönetici olmak

İletişim, iş dünyasında görgü ve etiket kuralları, toplantı ve anlaşmalar

Türk ekipleri yönetmek

Signature'den bir teklif istemek için