Dengeli Bir Hayat: Etkin Stres ve Çatışma Yönetimi

İş yerinde stres ve çatışma, iş gereksinimlerinin çalışanın yetenek, kaynak ya da ihtiyaçlarına uymaması halinde ortaya çıkan zararlı fiziksel ve duygusal etkiler olarak tanımlanır.

Yaptığınız işi çok seviyor olsanız bile, her işin stres ve çatışma yaratacak unsurları olabilir. Ancak aşırı stres veya çözümlenmeyen çatışmalar verimliliğinizi azaltır, fiziksel ve duygusal sağlığınızı kötü etkiler. Stresle başa çıkabilme yeteneğiniz, başarı ile başarısızlık arasındaki ince çizgidir.

Zorlandığımız işler bizi psikolojik ve fiziksel olarak canlandırabilirler. Yeni yetenekler öğrenmek ve işimizde uzman olmak için motivasyon unsuru olabilirler. Bu yüzden zorluklar, iş yerinde sağlıklı ve verimli olmanın çok önemli bir parçasıdır.

Etkin bir stres ve çatışma yönetimi, kontrolünüzde olan şeylere odaklanmakla ve çatışma konusunda stratejik bir bakış açısı geliştirmekle ilgilidir.

Bu eğitimde stresi 7 başlık altında inceleyeceğiz. Doğal çatışma yaklaşımınıza da odaklanarak, her iki faktörü birlikte ele alacağız. Kişisel raporlarınız yardımı ile içinde bulunduğunuz stresin seviyesini ve odak noktalarını ölçme imkanımız olacak.

Programın içeriği

Doğal halinizde strese ve çatışmaya nasıl bir tepki veriyorsunuz?

Stres ve Mutluluk Kaynaklarını Belirlemek

Stresin belirtileri ve etkileri (video)

Kişisel dengeyi kurmak ve yönetmek

Stresin 7 başlığı

Kişisel Stres Raporum ve Stres Radarım

Ekip Radarımız

Tükenmişlik sendromuna karşı savunma taktikleri

Çatışma kavramı ve çatışmanın nedenleri

TKI Çatışma Envanteri: Doğal yaklaşımınız

Farklı çatışma yaklaşımları

Çatışma yaklaşımı stratejisi kurmak

Relax: Kendini iyi hissetmenin 4 boyutu

Aksiyon planlaması

Signature'den bir teklif istemek için