Pınar AkkayaKurucu & CEO

pinar-akkaya
Uzmanlık Alanları
  • İletişim Eğitmeni
  • Akredite Kişisel Marka ve İmaj Uzmanı – London Image Institute
  • Akredite Uluslararası İş Kültürleri Uzmanı – Berlitz
  • Akredite Trimetrix Eğitmeni – TTI Success Insights Turkiye
  • Akredite Insights Eğitmeni – Insights Benelux
  • Akredite Eğitmen (Worldbank – ADFIMI)
  • Uluslararası Fasilitatörler Derneği (IAF) Üyesi
Eğitim
  • Lisans, İşletme Fakültesi, Bilkent Üniversitesi ’95
  • Galatasaray Lisesi ’90 (122)

IK ve danışmanlıktaki 20 yıllık başarılı deneyimi süresince, yerli ve yabancı şirketlerde IK’nın tüm alanlarında çalışmış olan Pınar Akkaya, kariyeri boyunca yeniden yapılanma, start up, kriz yönetimi ve büyüyen yapılar gibi pek çok kritik süreçte IK yöneticisi ve şirket yürütme kurulu üyesi olarak görev aldı. Bankacılık, yatırım, sourcing, spor, perakende ve medya gibi pek çok farklı sektörde çalıştı.

Pınar’ın profesyonel deneyimi, Nike, Leroy Merlin, Li&Fung ve Digiturk gibi önde gelen şirketlerde rol aldığı önemli pozisyonlar ile şekillendi. Nike Türkiye ve Nike Israil’in IK Direktörlüğünü yaparken, aynı zamanda şirketin yönetim ekibinde Yürütme Kurulu üyesi olarak da görev aldı. Bu dönemde Nike Türkiye, Avrupa’nın 5. Büyük Nike ülkesi konumundaydı.

Halen 2011 yılında kurduğu Signature Consulting’in Genel Müdürlüğünü yürüten Pınar Akkaya, profesyonel hayatına eğitim ve gelişim alanında devam etmektedir. Pınar ayrıca, dünya üzerinde 7500 CEO’nun üyesi bulunduğu Association Progrès du Management (Apm) adlı organizasyonun Türkiye şubesini kurmuştur ve 2014 yılından beri Club Apm Istanbul’un fasilitatörlüğünü yapmaktadır.

Pınar Akkaya, kişisel marka, imaj, iletişim, kuşaklararası iletişim, uluslararası iş kültürü alanında uzmanlığına başvurulan bir danışman, fasilitatör ve seminer konuşmacısıdır. Hizmetlerini müşterilerinin ihtiyacına göre, Türkçe, İngilizce ve Fransızca olarak sunmaktadır. İlgi alanları arasında gastronomi, dilbilim, uluslarası iş kültürü ve yeni teknolojiler bulunan Pınar Akkaya, eğitimini Galatasaray Lisesi’nin ardından Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesinde tam burslu olarak tamamlamıştır.

World Bank tarafından sertifikalı eğitmen olan Pınar, aynı zamanda INSIGHTS Benelux tarafından akredite edilmiş Insights fasilitatörü, TTI Success Insights Türkiye tarafından akredite edilmiş Trimetrix Eğitmeni, Uluslararası Fasilitatörler Derneği (IAF) üyesi, Berlitz Paris tarafından akredite edilmiş uluslararası iş kültürü eğitmeni ve London Image Institute tarafından sertifikalandırılmış Kişisel Marka & İmaj Uzmanıdır.

contact details

Göktürk Merkez Mah Bora Sokak 1P1/5 34077 Eyüp İstanbul

Social Profiles

Signature'den bir teklif istemek için